top of page
חיפוש
  • אנריקה יפה נטורופת .N.D

טיפול טבעי בהשמנת יתר באמצעות הפורמולה: DSD-FORMULA

ישראל נמצאת במקום גבוה בטבלה של המדינות בהן קיים אחוז גבוה של אנשים עם בעיות בריאות הנובעות מהשמנת יתר. הרבה נאמר על הנושא אך הסיבות להשמנה והסיבות לקושי בירידה במשקל אינן תמיד ידועות.

טיפול טבעי בהשמנת יתר באמצעות הפורמולה FORMULA-DSD


עודף הקלוריות שאנחנו צורכים במזון, ושהגוף אינו זקוק לו לאנרגיה מידית, מאוחסן על ידי הגוף בתור שומן. כאשר הגוף אינו מקבל את האנרגיה הנחוצה לו, (למשל, בזמן צום, מתח או כאשר רמת הגלוקוז בדם יורדת), הוא מפרק את השומן ומשתמש בו כאנרגיה. מנגנון זה של אגירת שומן היה נחוץ בתקופות מסוימות, כאשר לא היה אוכל באופן קבוע, אך בימינו אין כמעט מצב כזה.

עודף שומן ומשקל יתר גורמים לעומס על רוב חלקי הגוף, במיוחד בגב התחתון, בברכיים ובאיברים הפנימיים. השמנת יתר מגדילה את הסיכון לחלות בסוכרת, אסטמה, יתר לחץ דם, שבץ ובעיות בכליות ובכיס המרה. אנשים הסובלים מהשמנת יתר סובלים לא רק פיזית אלא גם נפשית בגלל התייחסותה של החברה לאדם השמן.

הרגלי תזונה לא נכונים וחוסר פעילות גופנית הם חלק מהסיבות להשמנת יתר.

סיבות נוספות יכולות להיות: בעיות הורמונליות, סוכרת, מתחים רגשיים, אלרגיות ורגישות לקבוצות מזון מיוחדים. במחקרים גנטיים הצליחו לזהות כ 20 גנים הקשורים להשמנת יתר אך ללא תועלת מעשית.

מעניינת ביותר היא העובדה שרבים מהשמנים סובלים מתת תזונה, כתוצאה מאכילת יתר של מזונות דלים בוויטמינים ומינרלים מה שאנחנו נוהגים לקרוא "ג'אנק פוד".


הטיפול הנטורופתי


תוספי תזונה המסייעים לדיאטה: Chromium picolinate מינרל המאזן את רמת הסוכר בגוף ומקטין את הצורך באכילת מתוקים. Kelp אצות ים המכילות יוד. הן עוזרות לירידה במשקל ולהגברת המטבוליזם. Lecithin חומר הגורם לפירוק השומן. מסיע לגוף לפנות את השומן. Spirolina סוג של אצה המכילה חומצות אמינו שמורידות את התיאבון ומחזקות את הגוף. יש לקחת אותן חצי שעה לפני הארוחה לתוצאות מקסימליות. L-Carnitine ממיס שומן ועוזר להורדה במשקל. L-Phenylalanine, L-Tyrosine מדכאים תאבון. Psyllium או Guar gum הם סוגים של תאית. כל סוגי התאית גורמים לתחושה של שובע על ידי זה שהם ממלאים את המעיים. (Citrin) Garcinia cambogia צמח העוזר לשרפת קלוריות מתאי השומן ומדכא את התיאבון. הצמחים: שומר, גוארנה, חלבה, גוטו קולה, חרדל, הל, זנגביל ותה ירוק מסייעים לעיכול ולירידה במשקל.


שיפור הבריאות היא המטרה והמחויבות שלנו. נשאר לנו רק לבחור את הדרך.

אני ממליץ לעשות הפרדה בין פחמימות וחלבונים. בכל אחת מהארוחות בוקר, צהרים או ערב אפשר לבחור חלבון בתוספת של ירקות או פחמימה בתוספת של ירקות. יש לאכול פחמימות כמו: אורז מלא, תפוחי אדמה, חיטה, בורגול, כוסמת, דוחן, שיבולת שועל (קווקר), גריסים וקינאה. חלבון יכול להיות: בשר(גם עוף), ביצים, מוצרי חלב או סויה מסוימים ודגים. פירות יש לאכול בנפרד, כארוחה בפני עצמה.

יש להימנע מכל מה שמכיל סוכרים. אלה גורמים לעליית הגלוקוז (סוכר) בדם באופן פתאומי, להפרשה של הרבה אינסולין וכתוצאה מכך עולה שוב הצורך במתוק. רצוי להימנע או להמעיט באכילה של בצקים ועוגות, אפילו מקמח מלא. תזכרו שקמח ומים הם דבק לכל דבר

כדאי להימנע ממשקאות קלים ולשתות מים או תה צמחים בלבד. רצוי לשתות כוס מים עשר דקות לפני כל ארוחה כדי להוריד במעט את התיאבון וגם לשתות חצי שעה אחרי כל ארוחה חליטה של הצמח שומר, העוזר לעיכול ולהפגת גזים.

אין לאכול לפני או קרוב לשינה בגלל שחלק מהעיכול נעצר בזמן השינה והאוכל מפריע לשינה. אל תדלגו על שום ארוחה זה רק מגביר את התיאבון. כדאי לא לאכול בין הארוחות חוץ משקדים בודדים, גזר וסלרי חתוכים, פריכיות אורז או פירות. יש להימנע מעצירות ומעודף פעילות של המעיים, ששוחקת את המעיים.

מרכיב הכרחי לשרפת שומנים הוא פעילות גופנית. יש לאמץ הרגלים כמו הליכה ברגל או רכיבה על אופניים במקום נסיעה, עליה במדרגות במקום במעלית ועיסוק בפעילות אירובית כלשהי. מתיחות ויוגה טובות במיוחד לשמירת המשקל והשרירים.

הפורמולה FORMULA-DSD של חברת נטורו-פארם פותחה על ידי אנריקה יפה נטורופת ND. מסייעת בתהליך של ירידה במשקל. מפחיתה את תחושת הרעב ומגבירה את תחושת השובע. מכילה מרכיב לשיפור מצב הרוח.


117 צפיות

Comments


bottom of page