top of page
חיפוש
  • אנריקה יפה נטורופת .N.D

טיפול טבעי במערכת חיסון חלשה על ידי הפורמולה: IMUNO

בריאות אמיתית ניתנת להשגה על ידי שמירה על תפקודה התקין של המערכת החיסונית.

שמירה על תפקודה התקין של מערכת החיסון

שמירה על תפקודה התקין של מערכת החיסון על ידי הפורמולה: IMUNO


אנו לוקחים את ההגנה שהמערכת החיסונית נותנת לנו כמובן מאליה. חשוב להדגיש, שהמערכת החיסונית נלחמת ללא הרף במשך כל ימות השנה, כדי לשמור עלינו בריאים ולא רק בזמן חולי. חתך קטן בזמן הגילוח, עקיצת יתוש או קוץ שחדר לגופינו היו יכולים לעלות לנו בחיים ללא קיומה של המערכת החיסונית.

המערכת החיסונית מגנה עלינו בעיקר מפני נגיפים (וירוסים), חיידקים (בקטריות), פטריות ותאים סרטניים.

לגוף שלנו יש מחסומים טבעיים, שמונעים מהגורמים הזרים להיכנס. מדובר בעור, חומצות הקיבה, ריריות בדרכי הנשימה, חיידקי הפרוביוטיקה במעיים, ריריות הנרתיק ואנזימים בדמעות העיניים שתוקפים חיידקים ומגנים על העיניים מפני זיהום.

במקרה שפולש זר מצליח לעבור את המחסומים, גורמים נוספים של המערכת החיסונית יכנסו לפעולה.

תאי הדם הלבנים הם התאים העיקריים של המערכת החיסונית. הם מיוצרים במח העצם. מספרם בדם נע בין חמשת אלפים לבין עשרת אלפים תאים למילימטר מעוקב של דם. בבדיקות דם התאים הלבנים מופיעים תחת השם "WBC" הם יכולים להיות אינדיקציה למצבה של המערכת החיסונית.

לפני שהמערכת החיסונית תגיב נגד פולש כלשהו היא חייבת להכיר אותו ולזהות אותו. נקרא לפולש הזר בשם "אנטיגן". בתהליך הזיהוי והעיבוד, המערכת החיסונית תישלח תאים לבנים גדולים במיוחד הנקראים מקרופאג'ים, אשר יבלעו את האנטיגן. ברגע שהאנטיגן מזוהה, המערכת תהיה מסוגלת לייצר נוגדנים כנגד כל אנטיגן. מטרת המערכת היא לגייס מספר רב של תאים, נוגדנים וחומרים שונים, כך שכוח ההרג שלה יהיה גדול יותר מכוחו של הפולש.

חלק נוסף וחשוב של המערכת החיסונית הוא מערכת הלימפה. היא מורכבת מאיברים (הטחול, בלוטת הטימוס, השקדים וקשרי הלימפה) ומנוזל הלימפה שזורם בתוך מערכת מחזורית שמגיעה כמעט לכל מקום בגוף שלנו. מערכת הלימפה מאפשרת פינוי של חומרי פסולת לדוגמא טוקסינים וחומרים שנבלעו על ידי המקרופאג'ים.

מערכת חיסונית חלשה הופכת אותנו לפגיעים יותר לכל סוגי המחלות ולזיהומים. תסמינים אופייניים למערכת חיסונית חלשה הם: עייפות, חולשה, דלקות וזיהומים חוזרים, אלרגיות, ריפוי איטי של פצעים, שלשול כרוני, צמיחה יתרה של פטרת הקנדידה בנרתיק או בפה. להיות חולה בשפעת והצטננות פעמים רבות, עלול להעיד על חולשה במערכת החיסונית. במצב נורמלי אנשים חולים בשפעת או בהצטננות פעמיים בשנה בממוצע. אנשים עם קיבה שלא מפרישה מספיק חומצה פגיעים יותר לזיהומים מסוימים ולאלרגיות. אנשים עם מערכת חיסונית לקויה (לדוגמא, חולי איידס), נוטים לזיהומים ולסוגי סרטן בשכיחות גדולה.

סיבות הגורמות להחלשה של המערכת החיסונית: מחלה, מתח נפשי, תזונה לקויה, כימותרפיה, הקרנות, הרגלי חיים לא נכונים, שימוש מוגזם באנטיביוטיקה, חשיפה לכימיקלים חזקים ושימוש בסמים ממכרים. הסיבות הנפוצות ביותר הן מתח נפשי ותזונה לא נכונה עשירה בשומן לא בריא ובמזונות מעובדים ומזוקקים.


הטיפול הנטורופתי


בין תוספי תזונה הנחוצים לתפקוד נכון של המערכת החיסונית נמצאים: ויטמין A, ויטמין C complex, ויטמין E יחד עם סלניום מגנים על כל המערכות בגוף שלנו.

המינרל אבץ חשוב ביותר למערכת החיסונית. הוא מסייע בהגברה של התגובה החיסונית.

במקרים מסוימים מומלץ לאכול לתקופה מוגבלת, דיאטה על בסיס פירות וירקות טריים בלבד, יחד עם אגוזים וזרעים למיניהם. רצוי להשתמש במיצים ירוקים כמו מיץ של עשב שעורה. ניתן להשיג מיץ זה בשם "גרין מגמה". בנוסף ניתן להשתמש באצות ים ובאצות אגם: ספירולינה וקלורלה.

המלצות כלליות במצב של לחץ גדול כדאי להקפיד על: מנוחה, פעילות גופנית מתונה, לא להחסיר שינה, לאכול ארוחות לא כבדות, חוסר עישון, אי שתיית קפה או תה רגיל.

הצמחים הבאים מסייעים למערכת החיסונית: אסטרגולוס, שורש שוש קרח, תלתן, אכינצאה, חותם זהב, גינקגו בילובה, שן ארי, לפה, רומקס, ג'ינסנג, גליום, כורכום, פיטולאקה וסקיזנדרה.

לפטריות: מיטאקי, ראישי ושיטאקי שימוש נרחב בחיזוק המערכת החיסונית ובמלחמה בסרטן.

הפורמולה IMUNO -אימונו של חברת נטורו-פארם, שפותחה על ידי אנריקה יפה נטורופת ND מסייעת לחיזוק המערכת החיסון. בזמן חולשה, עייפות, מתח נפשי, אלרגיות, דלקות, זיהומים, חוסר שינה ופטרת הקנדידה כדאי להשתמש בפורמולה זו. ניתן להשתמש בפורמולה אימונו כל השנה ברצף.
122 צפיות

Comments


bottom of page