טיפול טבעי במערכת חיסון חלשה על ידי הפורמולה: IMUNO

בריאות אמיתית ניתנת להשגה על ידי שמירה על תפקודה התקין של המערכת החיסונית.

שמירה על תפקודה התקין של מערכת החיסון

שמירה על תפקודה התקין של מערכת החיסון על ידי הפורמולה: IMUNO


אנו לוקחים את ההגנה שהמערכת החיסונית נותנת לנו כמובן מאליה. חשוב להדגיש, שהמערכת החיסונית נלחמת ללא הרף במשך כל ימות השנה, כדי לשמור עלינו בריאים ולא רק בזמן חולי. חתך קטן בזמן הגילוח, עקיצת יתוש או קוץ שחדר לגופינו היו יכולים לעלות לנו בחיים ללא קיומה של המערכת החיסונית.

תפקידה של המערכת החיסונית הוא להבדיל בין מה שעצמי (מה ששייך לגוף שלנו) לבין מה שלא עצמי (מה שזר ומסוכן לגוף שלנו). כל מה שהמערכת מזהה כזר לגוף שלנו נקרא "אנטיגן".


לגוף שלנו יש מחסומים טבעיים, שמונעים מהגורמים הזרים להיכנס. מדובר בעור, חומצות הקיבה (מיצי העיכול), ריריות בדרכי הנשימה, חיידקי הפרוביוטיקה במעיים (הפלורה של המעיים), ריריות הנרתיק ואנזימים בדמעות העיניים שתוקפים חיידקים ומגנים על העיניים מפני זיהום.


במקרה שפולש זר (אנטיגן) מצליח לעבור את המחסומים , גורמים נוספים של המערכת החיסונית יכנסו לפעולה.

המערכת החיסונית מגנה על גופנו בעיקר מפני נגיפים (וירוסים), חיידקים (בקטריות), פטריות ותאים סרטניים. כל הזמן קיימים תאים סרטנים בגופינו ובמצב תקין המערכת החיסונית משמידה אותם.

לפני שהמערכת החיסונית מגיבה לאנטיגן כלשהו היא חייבת להכיר אותו. תאים הנקראים מקרופאג'ים, בולעים את האנטיגן וכך מתחיל תהליך של עיבוד האנטיגן. ברגע שהאנטיגן מזוהה, מתרחשת סדרה של אירועים שמטרתם לגייס מספר רב של תאים וחומרים שונים, כך שכוח ההרג של המערכת יהיה גדול יותר.


התאים העיקריים של המערכת החיסונית הם תאי הדם הלבנים. הם מיוצרים במח העצם. מספרם בדם נע בין חמשת אלפים לבין עשרת אלפים תאים למילימטר מעוקב של דם. בבדיקות דם התאים הלבנים מופיעים תחת השם "WBC" הם יכולים להיות אינדיקציה למצבה של המערכת החיסונית. מקרופאג'ים, נויטרופילים ולימפוציטים הם סוגים של תאי דם לבנים. תאי דם לבנים מסוגלים לבלוע אנטיגנים, לפרק אותם כדי שתאים אחרים יבלעו אותם. תאי דם לבנים מסוגלים לייצר נוגדנים כנגד כל אנטיגן, לחסל תאי גוף סרטנים או כאלה שנגועים בוירוסים או בחיידקים.


חלק נוסף וחשוב של המערכת החיסונית הוא מערכת הלימפה. היא מורכבת מאיברים (הטחול, בלוטת הטימוס, השקדים וקשרי הלימפה) ומנוזל הלימפה שזורם בתוך מערכת מחזורית שמגיעה כמעט לכל מקום בגוף שלנו. מערכת הלימפה מאפשרת פינוי של חומרי פסולת לדוגמא טוקסינים וחומרים שנבלעו על ידי המקרופאג'ים.

מערכת חיסונית חלשה הופכת אותנו לפגיעים יותר לכל סוגי המחלות ולזיהומים. תסמינים אופייניים למערכת חיסונית חלשה הם: עייפות, חולשה, דלקות וזיהומים חוזרים, אלרגיות, ריפוי איטי של פצעים, שלשול כרוני, צמיחה יתרה של פטרת הקנדידה בנרתיק או בפה. להיות חולה בשפעת והצטננות פעמים רבות, עלול להעיד על חולשה במערכת החיסונית. במצב נורמלי אנשים חולים בשפעת או בהצטננות פעמיים בשנה בממוצע. אנשים עם קיבה שלא מפרישה מספיק חומצה פגיעים יותר לזיהומים מסוימים ולאלרגיות. אנשים עם מערכת חיסונית לקויה (לדוגמא, חולי איידס), נוטים לזיהומים ולסוגי סרטן בשכיחות גדולה.


סיבות הגורמות להחלשה של המערכת החיסונית: מחלה, מתח נפשי, תזונה לקויה, כימותרפיה, הקרנות, הרגלי חיים לא נכונים, שימוש מוגזם באנטיביוטיקה, חשיפה לכימיקלים חזקים ושימוש בסמים ממקרים. הסיבות הנפוצות ביותר הן מתח נפשי ותזונה לא נכונה עשירה בשומן ובמזונות מעובדים ומזוקקים.


תוספי תזונה המסעיים בחיזוק המערכת החיסון


באמצעות טיפול נטורופתי ניתן לחזק את המערכת החיסונית.

בין תוספי תזונה הנחוצים לתפקוד נכון של המערכת החיסונית נמצאים: ויטמין A, ויטמין C (חשוב ביותר שיהיה מלווה בביופלבונוידים) וויטמין E אשר יחד המינרל סלניום מגנים על כל המערכות בגוף שלנו. לעיתים נחוצים מינונים גבוהים יחסית של תוספים אלו, לכן מומלץ פיקוח של מטפל מוסמך.

המינרל אבץ חשוב ביותר למערכת החיסונית. הוא מסייע בהגברה של התגובה החיסונית.

במקרים מסוימים מומלץ לאכול לתקופה מוגבלת, דיאטה על בסיס פרות וירקות טריים בלבד, יחד עם אגוזים וזרעים למיניהם. רצוי להשתמש במיצים ירוקים כמו מיץ של עשב שעורה. ניתן להשיג מיץ זה (בצורת אבקה) בחנויות טבע בשם "גרין מגמה". בנוסף ניתן להשתמש באצות ים ובאצות אגם: ספירולינה וקלורלה.


המלצות כלליות במצב של לחץ גדול כדאי להקפיד על: מנוחה, פעילות גופנית מתונה, ויטמיני B complex  ו-C complex , לא להחסיר שינה, לאכול ארוחות לא כבדות, חוסר עישון, אי שתיית קפה או תה רגיל.

הצמחים הבאים מסייעים למערכת החיסונית: אסטרגולוס, שורש שוש קרח, תלתן, אכינצאה, חותם זהב, גינקגו בילובה, שן ארי, לפה, רומקס, ג'ינסנג, גליום, כורכום, פיטולאקה וסקיזנדרה.

לפטריות: מיטאקי, ראישי ושיטאקי שימוש נרחב בחיזוק המערכת החיסונית ובמלחמה בסרטן.

הפורמולה IMUNO -אימונו של חברת נטורו-פארם, פותחה על ידי אנריקה יפה נטורופת ND מסייעת לחיזוק המערכת החיסון.
75 צפיות