top of page
חיפוש
  • אנריקה יפה נטורופת .N.D

טיפול טבעי בנשירת שיער באמצעות הפורמולה: HR-FORMULA

נשירת שיער (Alopecia) או התקרחות היא תופעה שכיחה למדי, המטרידה הן גברים והן נשים.

טיפול טבעי בנשירת שיער על ידי HR-FORMULA


התקרחות נפוצה הרבה יותר אצל גברים. נשירת שיער עלולה לנבוע מגורמים גנטיים, מהזדקנות, מבעיות מקומיות בעור, מגורמים הורמונליים וממחלות מערכתיות (מחלות שמשפיעות על כל הגוף). תרופות מסוימות, כמו אלה המשמשות לטיפול בסרטן (כימותרפי והקרנות) עלולות לגרום לנשירת שיער. גורמים נוספים הם: אנמיה (חוסר דם), חוסר בוויטמינים ומינרליים, במיוחד חוסר בברזל, B12 ו-אבץ, ירידה פתאומית במשקל, חום במערכת העיכול, הריון, מתח נפשי, זרימת דם חלשה, בעיות בבלוטת התריס, שינויי עונות וסוכרת. ישנם מחקרים חדשים שעדיין לא הוכיחו את הסברה שיכול להיות שהמערכת החיסונית מזהה בטעות את זקיק השערה כגוף זר וכתוצאה מזה היא תוקפת אותו.

קיימים סוגים שונים של התקרחות. Alopecia universalis היא סוג של נשירה שיער הפוקד את כל הגוף כולל ריסים וגבות, Alopecia totalis היא התקרחות של השיער בראש. Alopecia areata היא סוג של התקרחות באזורים נקודתיים בראש, לרוב מצב זה הוא זמני וקשור במתח נפשי. סוג פחות חמור של התקרחות אך נפוץ יותר היא: androgenetic alopecia או התקרחות גברית טיפוסית. התקרחות זו מושפעת מגורמים גנטיים ומעודף בהורמונים אנדרוגנים (הורמוני מין גברי). בגלל ייצור רב של אנזים מסוים, הורמוני מין גבריים מומרים להורמון בשם DHT הגורם לנזק לשורשי השערות בכך שהוא מכווץ את נימי הדם קרוב לעור, דבר המונע אספקת דם לשורש השיער ולהתקרחות. גברים אחרי גיל ההתבגרות המינית מושפעים במיוחד.

לעיתים גם נשים סובלות מאותו סוג של התקרחות אחרי גיל המעבר, בתקופה זו שינויים הורמונליים מתרחשים אצל נשים. התקרחות זו מתבטאת בנשירת שיער באזור האחורי העליון של הקרקפת וליד הרכות (מפרצים). עודף הורמוני מין גבריים קשור בנוסף לאקנה וגם לסבוריאה. תופעת ההתקרחות בקרב נשים היא פחות נפוצה אך עלולה להיות מאוד מתסכלת. תת פעילות בבלוטת התריס אשר גורמת לנשירת שיער, היא מחלה נפוצה אצל

נשים בגיל המעבר. סממנים בולטים נוספים של תת פעילות בבלוטת התריס הם: עייפות, עצירות, קור, דיכאון והשמנה. ניתן לאבחן תופעה זאת על ידי בדיקת דם פשוטה ולאזן את הבלוטה בדרך פשוטה.


הטיפול הנטורופתי:


המושג "נשירה גנטית" מטעה הרבה אנשים. למרות שאי אפשר לשנות גנים, אפשר להאט ולשנות תהליכים. ניתן להאט נשירת שיער באופן משמעותי ולאפשר להחזיק בשיער הקיים יותר שנים.

בזמן נשירת שיער מומלץ תוספת של ויטמינים ומינרליים. לקיחה של ויטמינים ומינרלים מסייעת לגוף לתפקד באופן אופטימלי. חשוב לציין שלא תמיד ניתן למדוד חסרים של ויטמינים ומינרלים בבדיקות דם. הנטורופת להבדיל מרופא, ממליץ על ויטמינים ומינרלים לא רק במצב של חוסר, אלא לשם חיזוק מערכות מסוימות.

ויטמין B-50 complex. מכיל מינון גבוה של ויטמיני B אשר הכרחיים במיוחד במצבי סטרס, לבריאות וצמיחת השיער.

אבץ פיקולינאט. מחסור באבץ קיים אצל רוב האנשים, במיוחד מעל גיל 40. מחסור באבץ יבוא לידי ביטוי בנשירת שיער, בחוסר צמיחה ובשיער דק ושביר. תוספת של אבץ מעודדת את הצמיחה של השיער.

החומר MSM מסייע בייצור של קרטין, החלבון העיקרי שממנו השיער בנוי. Co-Q10 מגביר את זרימת הדם הכללית ובמיוחד לקרקפת.

תוספת של חומצות שומן אומגה 3, 6 ו- 9 משפרות את מרקם השיער ומוסיפות לחות טבעית וברק לשיער.

סיליקה עוזרת לצמיחה ולחיזוק השיער. הצמח שבטבט מכיל כמות גדולה של סיליקה.

חומצות אמינו ל-ציסטאין, ל-מטיאונין ו ל-גלוטטיאון דרושות לבנייה ולצמיחה של השיער. הן משפרות את האיכות, את המרקם של השיער.

ניתן לעשות שטיפות שיער מחומץ תפוחים וחליטת צמחים (מרווה, רוזמרין וסרפד) שעוזרות לצמיחת שיער.

הצמח ג'נגקו בילובה מגביר את זרימת הדם לקרקפת.

הצמח סו פלמטו (דקל ננסי) מכיל חומרים פעילים אשר מונעים את המרתו של הורמון הגברי ל DHT אותו חומר אשר גורם לשורשי השערה לנשור.

יש להתבסס על תפריט עתיר פירות וירקות (במיוחד ירקות ירוקים). אלה מכילים נוגדי חמצון שמגנים על השיער. המזונות: שמרי בירה, אורז מלא, דגנים מלאים, קטניות, זרעים ואגוזים מלאים בוויטמני B . מוצרי סויה נמצאו כמאזנים הורמונים ובכך עשויים למנוע עודפי הורמוני מין זכריים.

כדאי לעשות מסז' לקרקפת יום יום ולעשות עמידת ראש או הטיה של הראש מטה ל 15 מדקות כל יום.

מומלץ להשתמש בשמפו או מרכך לשיער מחומרים טבעיים שלא גורמים לאלרגיה. ניתן להשיג בחנויות טבע.

חומרים מומלצים הם: אלוורה, שמן ג'וג'ובה, שמן ויטמין E, קמומיל, סרפד, רוזמרין. שמן שקדים. שהייה גדולה תחת השמש ובמי ים מזיקה לשיער.

אדם רגיל מאבד בין 50 ל-100 שערות ביום. בעזרת האבחון הסיני, נטורופת או מטפל ברפואה סינית יכול למצוא סיבות נוספות שגורמות לנשירת שיער, לדוגמא: חום במערכת העיכול (כיבה וכבד) שעולה לכיוון הראש וגורם לשיער להיות דליל ולנשור.

הפורמולה HR-FORMULA -הייר-פורמולה של חברת נטורו-פארם מסייעת נגד נשירת שיער, עוזרת לצמיחה של שיער חדש ובריא. היא מכילה את הצמחים שצוינו כיעילים נגד נשירת שיער.

137 צפיות

Comments


bottom of page