top of page
חיפוש
  • אנריקה יפה נטורופת .N.D

טיפול טבעי בפטרת הקנדידה על ידי הפורמולה: TERMINAX

בגופו של כל אדם ישנם שמרים מסוג קנדידה (Candida albicans). באופן נורמלי, סוג זה של שמרים חיים במערכת העיכול והמין, בלי לגרום נזק. כאשר הם משגשגים יתר על המידה, הם יכולים לגרום לזיהום הנקרא פטרת הקנדידה.

טיפול טבעי בפטרת הקנדידה על ידי הפורמולה: TERMINAX

פטרת הקנדידה המופיעה באיברים שונים בגוף כגון: פה, אוזניים, אף, כפות הרגליים, ציפורניים, דרכי העיכול ונרתיק. קנדידה יכולה להשפיע על מערכות בגוף, בעיקר על מערכת העיכול, מערכת השתן והמין, מערכת העצבים ומערכת החיסונית.

מגוון רחב של סימפטומים מאפיינים את פטרת הקנדידה: עצירות, שלשול, כאבי בטן, כאבי ראש, כאבי שרירים ופרקים, גירודים בחלחולת (rectum) ובנרתיק, עייפות כרונית, תסמונת המעי הרגיז, נפיחות, גזים, תלונות הקשורות לווסת, דיכאון, חוסר יכולת להתרכז, דלקות דרכי השתן, דלקת פרקים, סוכרת ואלרגיות שונות. לעתים קרובות אנשים עם דלקת קנדידה סובלים גם מאלרגיה למזונות. קשה לאבחן ולגלות מה קדם למה, הפטרת או האלרגיה.

עוד סיבה לקושי באבחון מדויק של פטרת הקנדידה היא הכמות הגדולה והמגוון הרחב של תסמינים. מטפלים אלטרנטיביים מסוימים מאבחנים אנשים כסובלים מפטרת קנדידה לעתים מהר מדי.

נטילה של אנטיביוטיקה באופן ממושך, מעלה את סיכון להופעתה של פטרת הקנדידה. אנטיביוטיקה הורגת חיידקים ידידותיים לגופנו (כמו אסידופילוס ולקטובסילי), אשר עוזרים למנוע גדילת יתר של קנדידה, ולמנוע סביבה עשירה בלקטוזה (סוג של סוכר).

נשים בהריון ונשים הנוטלות גלולות למניעת הריון נוטות לסבול יותר מפטרת הקנדידה. הסיבה יכולה להיות בגלל עליה של רמת הסוכר בדם (גליקוגן) כתוצאה מהשינויים ההורמונליים. שימוש בקורטיקוסטרואידים (תרופות מסוג קורטיזון), מחסור במיצי עיכול וצריכת יתר של סוכר הם סיבות נוספות נפוצות לשגשוג יתר של קנדידה.

פטרת הקנדידה מופיעה גם אצל נשים וגם אצל גברים. הדבקה ביחסי מין מתרחשת לעתים רחוקות. הדבקות נפוצות הן דווקא בזמן הלידה, כאשר האם מעבירה את המחלה לילוד ולהיפך: בזמן ההנקה, התינוק מעביר לאם את המחלה מריריות הפה לפטמות. חשוב להבין: קנדידה ניזונה מסוכר, לכן כל סביבה עשירה בסוכר עלולה לגרום לשגשוג של קנדידה. כל מה שמדכא את מערכת החיסונית: מחלות חיסוניות כולל AIDS, כימותרפיה, תרופות וכו' גורמים לגדילת יתר של קנדידה.


הטיפול נטורופתי:


פטרת הקנדידה כמעט שלא מופיעה אצל אנשים עם מערכת חיסונית חזקה, שאוכלים מזון בריא, עם מעט מתוק ומעט שמרים. כדי למנוע גדילת יתר של הקנדידה, יש לבסס את הדיאטה שלנו על מזון מסוג ירקות, קטניות ודגנים מלאים, ללא גלוטן, כגון דוחן ואורז.

יש להימנע ממאכלים מתוקים, מאכילת פירות ומאכילת שמרים. קנדידה משגשגת בסביבה של סוכר מכל הסוגים, לכן בנוסף יש להקפיד לאכול כמה שפחות פחמימות.

יש לשתות מים או תה צמחים בלבד ולהימנע ממוצרי חלב חוץ מיוגורט לא ממותק ובתנאי שהוא מכיל חיידקים ידידותיים חיים, מפני שמוצרי חלב מכילים לקטוזה (סוג של סוכר) ואנטיביוטיקה בכמויות קטנות.

יש להימנע ממזונות עם תכולה של שמרים או עובש כמו גבינות, משקאות אלכוהוליים ועוד.

יש להימנע גם משוקולד, דגנים המכילים גלוטן (חיטה, שיבולת שועל, שיפון ושעורה), פירות יבשים, חמאת בוטנים, תפוחי אדמה, פטריות, רוטב סויה, חומץ ועגבניות.

כדאי להחליף מברשת שיניים כל חודש כדי למנוע הדבקה חוזרת.

יש להימנע משימוש של בגדים סינתטיים (במיוחד גרביים) בגלל שהם גורמים להזעה ולחות, המהווה סביבה טובה לשגשג הקנדידה ובקטריות נוספות. פטריות משגשגת בסביבה לחה חמה וחשוכה.

רצוי להימנע משימוש של גלולות למניעת הריון ומקורטיקוסטרואידיים ככל האפשר.

יש להיזהר משימוש ממושך של תרופות נגד פטריות שלא לצורך. פטריות יכולות לפתח זנים חדשים עמידים יותר לתרופות אלה.

תוספי תזונה מומלצים.

מומלץ להשתמש בקפסולות של: אסידופילוס, ביפידוס ואחרים (חיידקים ידידותיים שנוכחותם במעיים חיונית).

הפורמולה Digestive Aid יכולה לסייעה לאלה עם מחסור במיצי עיכול.

קוורצטין וברומלין מקטינים אלרגיות.

המינרלים סידן, מגנזיום ואבץ מסייעים לטיפול בקנדידה. המינרל סידן נמצא ברמה נמוכה אצל אנשים עם פטרת הקנדידה.

מיץ של אלוורה מעלה את מספר תאי דם הלבנים (הנלחמים נגד קנדידה).

ויטמיני B complex נטול שמרים מחזק את כל המערכות בגוף.

צמחי המרפא: Pau d’arco, חוטם הזהב, אורגנו, Berberis ועלי זית פעילים נגד קנדידה.

הפורמולה: TERMINAX - טרמינקס של חברת נטורו-פארם שפותחה על ידי אנריקה יפה נטורופת ND, מסייעת לטיפול בקנדידה מכל הסוגים.


199 צפיות

Comments


bottom of page